Mart, 2011 | Ana Sayfa : Ana Sayfa

Çanakkale Şehitleri Programı Çok Güzel Oldu

20 Mart 2011 Yazan  
Kategori Haberler

Kapaklı Köyü İstanbul Derneği’nde Çanakkale şehitleri için 20 Mart Pazar günü düzenlenen program saat 13.30’da kuran okunması ile başladı. Program sunucusu ve Kuran-ı Kerimi okuyan köylümüz Ruhi Ayan idi. Daha sonra sırasıyla Dernek Başkanımız Kadir Yaşar, eski milletvekili Hüseyin Kansu ve Köy Muhtarımız Halil Kaya birer konuşma yaparak günün anlam ve önemini vurguladılar. Küçük Sümeyye Ayan’ın okuduğu milli şairimiz Mehmet Akif’in şiirleri ise programa ayrı bir renk kattı. Daha sonra arşiv uzmanı, araştırmacı Recep Çelik Çanakkale savaşının sebebi, sonuçları, Çanakkale’den alınması gereken dersler üzerine güzel bir konferans verdi. Sonunda okunan Kuran ile program sona erdi.

Köylümüz Mustafa Yaşar’ın ikramları yenildikten ve Ruhi Ayan Hocamızın ettiği duadan sonra davetliler ayrıldı. Bu güzel programın hazırlanmasında emeği geçen ve dinlemek üzere gelen herkesten Allah razı olsun diyoruz.

Vatanımız için canını feda eden şehit ve gazilerimiz başta olmak üzere cümle geçmişlerimizden Allah razı olsun. Mekanları cennet olsun.

Kasım Çelik

Sonraki yazılar »