Mayıs, 2011 | Ana Sayfa : Ana Sayfa

Kutlamalarla Dopdolu Mayıs Ayı

10 Mayıs 2011 Yazan  
Kategori Haberler

Evet hemşerilerim, Mayıs ayı ülkemizde ve dünyada kutlamalarla dopdolu. 1 Mayıs işçi bayramı ile başlayan süreç 29 Mayısda İstanbul’un fethinin yıldönümüne kadar kutlamalarla dopdolu geçiyor.

1 Mayıs işçi bayramıdır. İslam ahlakında çalışanın hakkının (parası ve diğer sosyal hakları) alınteri kurumadan verilmesi esastır. İnşallah o seviyeye çabuk ulaşır memleketimiz ve dünya.

Mayıs ayının 2. pazar gününü tüm dünyada anneler günü olarak kutluyoruz. Tüm annelerin gününü kutluyor ve yaşayan büyüklerimize gereken hürmeti göstermemizin bizim dini ve milli değerlerimizin arasında olduğunun hiç unutulmaması gerektiğini vurgulamak istiyorum.

19 Mayıs gençlik ve spor bayramı. Gençlerimize vatan sevgisi duygusunu verebilmemiz gerekir.

Arada fazla bilinmeyen kutlamalar mutlaka vardır. Ama 29 Mayıs bu ay içinde milletçe coşkuyla kutladığımız bir gündür. Hatta fetih kutlamaları artık bir hafta boyunca yapılmaktadır. Peygamberimizin övgüsü atamız II. Mehmet Han’a nasip oldu. İstanbul’u alan II. Mehmet ” Fatih” ünvanını da aldı. Mekanları cennet olsun.

Bütün saydığım güzel günler başta hemşerilerim olmak üzere herkese kutlu olsun.

Bir de iptal edilen bir bayram(!) vardır mayısta. “27 Mayıs anayasa ve hürriyet bayramı” adıyla 1981 veya 82’ye kadar kutlanıldı. 27 Mayıs 1960’da ihtilal ile hükümeti devirip devrin Başbakanı Adnan Menderes ve 2 bakanını asan zorbalar bu kara günü yıllarca “bayram” olarak kutlattılar milletimize. Ne hazindir ki yine bir başka ihtilal sonrasında 27 Mayıs bayramlıktan çıkartıldı. 12 Eylül ihtilalinin yaptığı tek iyi icraatı 27 Mayısı tarihe gömmek oldu desem yalan olmaz.

Haziran genelde biraz durgun bir aydır. Fakat bu sene genel seçimler var. BU vesile ile milletvekilliği için aday olan köylümüz Yahya AYDOĞDU’ya başarılar dilemek istiyorum. İnşallah Yahya’yı ve BBP’yi de Mecliste görürüz.

Bütün hemşerilerimize mutlu aylar dileriz.