Ocak, 2013 | Ana Sayfa : Ana Sayfa

Bir Yastıkta 60 Yıl….

20 Ocak 2013 Yazan  
Kategori Haberler

Televizyonda rastgeldiğimde seyrettiğim “Ömür dediğin” adlı bir program var. Şimdi de “Bir yastıkta 40 yıl” adlı bir başka program daha başlamış. Birlikte uzun bir ömür süren yaşlı çiftlerin konu edildiği bu programları izlemeyi sizlere de tavsiye ederim. Nasıl evlendiklerinden, ne zorluklar yaşadıklarına, geçim durumlarından, şimdiki hallerine kadar her konudan söz ediyorlar bu programlarda yaşlı kişiler. Çoğu da 40-50 yıllık evli oluyorlar.

Geçenlerde amcam Ahmet Çelebi’yi ziyaret ettim. Sohbet esnasında yukarıda söz ettiğim programlardan birisi oynuyordu. O an Ahmet amcam ve Fatma yengemin en az 61-62 yıldır evli oldukları aklıma geldi. Çünkü, en büyük çocuğu 60 yaşında idi. Köyümüzde en çok çocuğa sahip ailelerden biri olan Ahmet amcam ve Fatma yengemin çok sayıda torunu da bulunmaktadır. Hatta torunlarının da çok sayıda çocuklarını gördüler. İnşallah torunlarının torunlarını da görmek kısmet olur.

Bir konuyu da merak ediyorum. Köyümüzde birlikte en uzun süre yaşayan evli çift Ahmet amcam ile Fatma yengem midir? Tanıdığınız, daha uzun süre birlikte yaşamış evli çift varmı? Varsa bildirirseniz memnun oluruz. Yaşları 80’in üzerinde olan amcam ve yengem başta olmak üzere bütün yaşlılarımıza Allah sağlıklı ve mutlu bir ömür versin.

Sonraki yazılar »