Editörden | Ana Sayfa : Ana Sayfa

Editörden


KASIM ÇELİK

 

1957 Kapaklı Köyü doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Kütüphanecilik Bölümü’nden 1981 yılında mezun oldu. 1982-1989 arasında IRCICA Kütüphanesi, 1989-2000 yılları arasında da İstanbul Teknik Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nde Uzman Kütüphaneci olarak görev yaptı. Aralık 2000’den 2010 yılı sonuna kadar Yapı Kredi Sermet Çifter Araştırma Kütüphanesi Müdürü olarak görev yaptı. Ağustos 2011 de İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı oldu. Halen aynı görevini sürdürmektedir. Çankırı İli Kurşunlu İlçesi Kapaklı Köyü Kültürünü Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi de olan Kasım Çelik evli, 3 çocuk ve 2 de torun sahibidir. Türk Kütüphaneciler Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği de yapmış olan olan Çelik’in birçok dergi ve gazetede makaleleri yayınlandı.

Kasım Çelik’in Yayınlanmış Kitapları:

1-   Mimar Sinan ve yapılarıyla ilgili eserler bibliyografyası / Haz. Abdullah Topaloğlu, Kasım Çelik, M. Zeki Ören.  Ankara: Kültür ve Turizm Bakanlığı, 1988. 193 s.  ; 24 cm.

2-   Yapı Kredi Sermet Çifter Araştırma Kütüphanesi nadir eserler kataloğu / Haz. Kasım Çelik. İstanbul: Yapı Kredi Yayınları, 2002. XI, 159 s. : res.: ; 24 cm.

3-   İstanbul kütüphaneleri ve bilgi-belge merkezleri rehberi / Haz. Kasım Çelik.  İstanbul: Yapı Kredi Yayınları, 2003. 56 s. ; 23 cm.

4-  Yapı Kredi Yayınları, bir bibliyografya denemesi: 1. kitaptan 2000. kitaba / Haz. Kasım Çelik, Ali Kılıçarslan, Şükrü Aydın. İstanbul: Yapı Kredi Yayınları, 2004. 446 s. : res.; 21 cm.

Sizlerden Beklediklerimiz

Sitemizde Çankırı’dan, Kurşunlu’dan derken Kapaklı’yı ve Kapaklılıları dilimizin döndüğü kadarıyla anlatmaya çalışıyoruz. Köyümüz ve köylülerimiz için her şeyin daha güzel olması için herkes kendisine düşen görevi yapmalıdır. Yoksa istenilen başarı gelmez. Bu bakımdan, sitemizde gördüğünüz eksiklikleri ve eklemek istediğiniz bilgileri bize ulaştırmanızı rica ediyoruz. Önemsiz gibi de görünse bildiklerinizi bize aktarmanızda fayda vardır. Hep birlikte sitemizi en güzel seviyeye getirebiliriz. Bu nedenle sitemizde söz ettiğimiz her konuda bizlere yardımcı olmanızı, katkı sağlamanızı bekliyoruz. Hele hele elinizde var ise eski resimlerinizin JPEG hali veya eski köy yaşamına acı tatlı hatıralardan bizlere aktarabileceklerinizin önemi kelimelerle anlatılmaz. Bu nedenle sizlerden de az da olsa sitemize katkı bekliyoruz.

Saygılarımızla

Site Yönetimi: Kasım ÇELİK

İrtibat: 0546 240 57 06

Email:     kcelikyk@gmail.com