Şehitlerimiz | Ana Sayfa : Ana Sayfa

Kapaklı Köyü Şehitleri

26 Şubat 2010 Yazan  
Kategori Şehitlerimiz

ŞEHİTLERİMİZ

Çanakkale savaşları ve Kurtuluş Savaşı sırasında ilimiz Çankırı çok şehit vermiştir. Hatta yapılan araştırmalarda, nüfusuna oranla en çok şehit veren birkaç ilden birisi de ilimiz Çankırı’dır. Bu dönemlerde savaşa giden köylülerimizde yalnızca birkaç tanesi geri gelebilmiştir. Diğer köylülerimiz şehit olup Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Maalesef resmi olmasa da örtülü bir savaşın yaşandığı günümüzde de bazı gençlerimizi şehit verdik. Bu gençlerimizi de burada rahmetle anarak, ailelerine başsağlığı dilemek istiyoruz.

-Arif Yüksekkaya : 28.10.1973 tarihinde Ankara’da doğdu. 1992 tarihinde Ardahan 28. Mekanize Tugayında Astsubay olarak göreve başladı. 02.03.1994 günü saat 3.30’da operasyon dönüşü pusuya düşürülen Arif Yüksekkaya 3 arkadaşıyla birlikte şehit oldu. Mezarı Ankara Cebeci Askeri Şehitliğindedir.

Hakan Kandemir : 14.01.1971 tarihinde Ankara’da doğdu. 06.10.1995 tarihinde sınır ötesi harekata katılan Piyade Komando Üsteğmen Hakan Kandemir Kuzey Irak Kanimaçi’de şehit oldu. Mezarı Ankara Cebeci Askeri Şehitliğindedir.

Ülkemizin huzura kavuşmasını ve bir daha kimsenin evlat acısı çekmemesini yüce Allahtan diliyoruz.